ERZ-E05A271
Panasonic
Var MOV 175VAC/225VDC 1200A 270V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZE05A271
  • Part No:
    ERZ-E05A271
    EAR99
    1000
  • Varistor Voltage:
    270 V
  • Clamping Voltage:
    455 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    5.2 x 10 x 7 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    175 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    225 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Pitch:
    5 mm