ERZ-C40CK471W
Panasonic
Var 300VAC/385VDC 30A 470V Bent Strap Terminal
Description +
Search Keywords: ERZC40CK471W
  • Part No:
    ERZ-C40CK471W
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Varistor Voltage:
    470 V
  • Clamping Voltage:
    775 V
  • Clamping Current:
    250 A
  • Dimension:
    9.7 x 50 x 44 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    300 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    385 V
  • Maximum Surge Current:
    30 A
  • Lead Style:
    Bent Strap Terminal
  • Lead Pitch:
    25 mm
  • Energy:
    505 J
  • Size Code:
    N/R
  • Technology:
    N/A
  • Tolerance Voltage:
    10 %