ERZ-C32CK361W
Panasonic
Var 230VAC/300VDC 25A 360V Bent Strap Terminal
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZC32CK361W
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERZ-C32CK361W
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Varistor Voltage:
    360 V
  • Clamping Voltage:
    595 V
  • Clamping Current:
    200 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    36 x 9 x 46 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    230 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    300 V
  • Maximum Surge Current:
    25 A
  • Lead Style:
    Bent Strap Terminal
  • Lead Pitch:
    25 mm
  • Energy:
    325 J
  • Size Code:
    N/R
  • Technology:
    N/A
  • Tolerance Voltage:
    10 %