ERT-J0ET222J
Panasonic
Thermistor NTC 2.2K Ohm 5% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4450K T/R
Description +
Search Keywords: ERTJ0ET222J
  • Part No:
    ERT-J0ET222J
    EAR99
    10000
  • Accuracy:
    ±5 %
  • Sensitivity Index:
    4450 K
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Resistance @ 25C:
    2.2k ohm
  • Dimension:
    1mm x 0.5mm x 0.5 mm