ERJ-XGNF97R6Y
Panasonic
Res Thick Film 01005 97.6 Ohm 1% 0.031W(1/32W) ±300ppm/°C Pad SMD T/R
Description +
Search Keywords: ERJXGNF97R6Y
  • Part No:
    ERJ-XGNF97R6Y
  • Resistance Value:
    97.6 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±300 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C