ERJ-XGNF1871Y
Panasonic
Res Thick Film 01005 1.87K Ohm 1% 0.031W(1/32W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJXGNF1871Y
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERJ-XGNF1871Y
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    20000
  • Resistance Value:
    1.87 KOhm
  • Power Rating:
    0.031 (1/32) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    01005
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C