ERJ-U02J3R3X
Panasonic
Anti-Sulfur Thick Film Resistor - 3.3 ohm - ±5% - 0.1W - 0402 - -55°C to +155°C - AEC-Q200 - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: ERJU02J3R3X
  • Part No:
    ERJ-U02J3R3X
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    3.3 Ohm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    -100 to 600 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C