ERJ-U02F2150X
Panasonic
Anti-Sulfur Thick Film Resistor - 215 ohm - ±1% - 0.1W - 0402 - -55°C to +155°C - AEC-Q200 - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: ERJU02F2150X
  • Part No:
    ERJ-U02F2150X
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    215 Ohm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C