ERJ-P06F33R0V
Panasonic
The ERJ-P06F33R0V is an anti-surge thick film chip resistor with a resistance of 33 Ω, a ±1% tolerance, and a power rating of ...
Description +
The ERJ-P06F33R0V is an anti-surge thick film chip resistor with a resistance of 33 Ω, a ±1% tolerance, and a power rating of 0.50W in an 0805 package.
Search Keywords: ERJP06F33R0V
  • Part No:
    ERJ-P06F33R0V
  • Resistance Value:
    33 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C