- ERJ-P06F3000V
Description
Res Thick Film 0805 300 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Search Keywords: ERJP06F3000V
Supplier:Panasonic
Part No:ERJ-P06F3000V
5000 -
Resistance Value:300 Ohm
Power Rating:0.5 (1/2) W
Tolerance:1 %
Case Size:0805
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C