ERJ-P03F9091V
Panasonic
Res Thick Film 0603 9.09K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP03F9091V
  • Part No:
    ERJ-P03F9091V
  • Resistance Value:
    9.09 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C