ERJ-P03D7872V
Panasonic
Res Thick Film 0603 78.7K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) A±150ppm/A°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP03D7872V
  • Part No:
    ERJ-P03D7872V
  • Resistance Value:
    78.7 KOhm
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C