ERJ-L1DKJ47MU
Panasonic
Res Thick Film 2010 0.047 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJL1DKJ47MU
  • Part No:
    ERJ-L1DKJ47MU
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    47 mOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C