ERJ-L14KF20MU
Panasonic
Res Thick Film 1210 0.02 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±300ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJL14KF20MU
  • Part No:
    ERJ-L14KF20MU
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    20 MOhm
  • Power Rating:
    0.33 (1/3) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1210
  • Temperature Coefficient:
    ±300 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C