ERJ-L08UF75MV
Panasonic
Res Thick Film 1206 0.075 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJL08UF75MV
  • Part No:
    ERJ-L08UF75MV
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    75 mOhm
  • Power Rating:
    0.33 (1/3) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C