ERJ-B2CFR12V
Panasonic
Res Thick Film 0612 0.12 Ohm 1% 1W 0ppm/A°C to 100ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB2CFR12V
  • Part No:
    ERJ-B2CFR12V
  • Resistance Value:
    120 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    0 to 100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C