ERJ-B1CJR056U
Panasonic
Res Thick Film 1020 0.056 Ohm 5% 1W 0ppm/A°C to 200ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB1CJR056U
  • Part No:
    ERJ-B1CJR056U
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    56 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    1020
  • Temperature Coefficient:
    0 to 200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C