ERJ-B1CJR036U
Panasonic
Res Thick Film 1020 0.036 Ohm 5% 2W 0ppm/°C to 200ppm/°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB1CJR036U
  • Part No:
    ERJ-B1CJR036U
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    36 mOhm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    1020
  • Temperature Coefficient:
    0 to 200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C