ERJ-8RSFR12V
Panasonic
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±250ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ8RSFR12V
  • Part No:
    ERJ-8RSFR12V
  • Resistance Value:
    120 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C