ERJ-8RQJR68V
Panasonic
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ8RQJR68V
  • Part No:
    ERJ-8RQJR68V
  • Resistance Value:
    680 mOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C