ERJ-8RQJ9R1V
Panasonic
Res Thick Film 1206 9.1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ8RQJ9R1V
  • Part No:
    ERJ-8RQJ9R1V
  • Resistance Value:
    9.1 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C