ERJ-8ENF2701V
Panasonic
Res Thick Film 1206 2.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ8ENF2701V
  • Part No:
    ERJ-8ENF2701V
  • Resistance Value:
    2.7 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C