ERJ-8BQF5R6V
Panasonic
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ8BQF5R6V
  • Part No:
    ERJ-8BQF5R6V
  • Resistance Value:
    5.6 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C