ERJ-6RQJR27V
Panasonic
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±250ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ6RQJR27V
  • Part No:
    ERJ-6RQJR27V
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    270 mOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C