ERJ-6ENF5491V
Panasonic
Res Thick Film 0805 5.49K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ6ENF5491V
  • Part No:
    ERJ-6ENF5491V
  • Resistance Value:
    5.49 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C