ERJ-6BQFR47V
Panasonic
Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/°C to 250ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ6BQFR47V
  • Part No:
    ERJ-6BQFR47V
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    470 mOhm
  • Power Rating:
    0.33 (1/3) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    0 to 250 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C