ERJ-3RQJ5R6V
Panasonic
Res Thick Film 0603 5.6 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ3RQJ5R6V
  • Part No:
    ERJ-3RQJ5R6V
  • Resistance Value:
    5.6 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C