ERJ-3RQFR68V
Panasonic
Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±300ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ3RQFR68V
  • Part No:
    ERJ-3RQFR68V
  • Resistance Value:
    680 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±300 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C