ERJ-3RQF2R7V
Panasonic
Res Thick Film 0603 2.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ3RQF2R7V
  • Part No:
    ERJ-3RQF2R7V
  • COO:
    JP
  • Resistance Value:
    2.7 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 4,475
Can Ship immediately Buy all 4,475 in-stock or the regular minimum order quantity of 5000