ERJ-3RQF1R3V
Panasonic
Res Thick Film 0603 1.3 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ3RQF1R3V
  • Part No:
    ERJ-3RQF1R3V
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    1.3 Ohm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C