ERJ-2GEJ1R6X
Panasonic
Res Thick Film 0402 1.6 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ2GEJ1R6X
  • Part No:
    ERJ-2GEJ1R6X
  • Resistance Value:
    1.6 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -100 to 600 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C