ERJ-1TYJ9R1U
Panasonic
Res Thick Film 2512 9.1 Ohm 5% 1W -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ1TYJ9R1U
  • Part No:
    ERJ-1TYJ9R1U
  • Resistance Value:
    9.1 Ohm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -100 to 600 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 2,785
Can Ship immediately Buy all 2,785 in-stock or the regular minimum order quantity of 4000