ERJ-1TYJ160U
Panasonic
Res Thick Film 2512 16 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ1TYJ160U
  • Part No:
    ERJ-1TYJ160U
  • Resistance Value:
    16 Ohm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C