ERJ-1TRQJ3R3U
Panasonic
Res Thick Film 2512 3.3 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ1TRQJ3R3U
  • Part No:
    ERJ-1TRQJ3R3U
  • Resistance Value:
    3.3 Ohm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C