ERJ-1GNJ2R0C
Panasonic
Res Thick Film 0201 2 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ1GNJ2R0C
  • Part No:
    ERJ-1GNJ2R0C
  • Resistance Value:
    2 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -100 to 600 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C