ERJ-1GNF8872C
Panasonic
Res Thick Film 0201 88.7K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ1GNF8872C
  • Part No:
    ERJ-1GNF8872C
  • Resistance Value:
    88.7 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C