ERJ-1GNF4752C
Panasonic
Res Thick Film 0201 47.5K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ1GNF4752C
  • Part No:
    ERJ-1GNF4752C
  • Resistance Value:
    47.5 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C