ERJ-1GNF2102C
Panasonic
Res Thick Film 0201 21K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJ1GNF2102C
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERJ-1GNF2102C
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    15000
  • Resistance Value:
    21 KOhm
  • Power Rating:
    0.05 (1/20) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0201
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C