ERJ-1GEJ205C
Panasonic
Res Thick Film 0201 2M Ohm 5% 0.05W(1/20W) -400ppm/A°C to 150ppm/A°C Pad SMD T/R
Description +
Search Keywords: ERJ1GEJ205C
  • Part No:
    ERJ-1GEJ205C
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -400 to 150 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C