ERJ-1GEJ162C
Panasonic
Res Thick Film 0201 1.6K Ohm 5% 0.05W(1/20W) A±200ppm/A°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories
Description +
Search Keywords: ERJ1GEJ162C
  • Part No:
    ERJ-1GEJ162C
  • Resistance Value:
    1.6 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C