ERJ-1GEF24R0C
Panasonic
Res Thick Film 0201 24 Ohm 1% 0.05W(1/20W) A±200ppm/A°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ERJ1GEF24R0C
  • Part No:
    ERJ-1GEF24R0C
  • Resistance Value:
    24 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C