ERJ-1GEF1803C
Panasonic
Res Thick Film 0201 180K Ohm 1% 0.05W(1/20W) A±200ppm/A°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ERJ1GEF1803C
  • Part No:
    ERJ-1GEF1803C
    EAR99
    15000
  • Resistance Value:
    180 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 3,750
Can Ship immediately Buy all 3,750 in-stock or the regular minimum order quantity of 15000