ERJ-14YJ683U
Panasonic
Res Thick Film 1210 68K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ14YJ683U
  • Part No:
    ERJ-14YJ683U
  • Resistance Value:
    68 KOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 4,650
Ships today, if you order in Buy all 4,650 in-stock or the regular minimum order quantity of 5000