ERJ-14YJ4R7U
Panasonic
Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ14YJ4R7U
  • Part No:
    ERJ-14YJ4R7U
  • Resistance Value:
    4.7 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -100 to 600 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C