ERJ-14YJ365U
Panasonic
Res Thick Film 1210 3.6M Ohm 5% 0.5W(1/2W) -400ppm/°C to 150ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ14YJ365U
  • Part No:
    ERJ-14YJ365U
  • Resistance Value:
    3.6 MOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -400 to 150 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C