ERJ-14RSFR11U
Panasonic
Res Thick Film 1210 0.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ14RSFR11U
  • Part No:
    ERJ-14RSFR11U
  • Resistance Value:
    110 mOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C