ERJ-14RQJ3R0U
Panasonic
Res Thick Film 1210 3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ14RQJ3R0U
  • Part No:
    ERJ-14RQJ3R0U
  • Resistance Value:
    3 Ohm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C