ERJ-12ZYJ5R6U
Panasonic
The ERJ-12ZYJ5R6U is a 2010-size thick film chip resistor with a resistance of 5.6 Ω, a ±5% tolerance, and a power rating of 0 ...
Description +
The ERJ-12ZYJ5R6U is a 2010-size thick film chip resistor with a resistance of 5.6 Ω, a ±5% tolerance, and a power rating of 0.75 W.
Search Keywords: ERJ12ZYJ5R6U
  • Part No:
    ERJ-12ZYJ5R6U
  • Resistance Value:
    5.6 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -100 to 600 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C