ERJ-12ZYJ1R8U
Panasonic
Res Thick Film 2010 1.8 Ohm 5% 0.75W(3/4W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ12ZYJ1R8U
  • Part No:
    ERJ-12ZYJ1R8U
  • Resistance Value:
    1.8 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    -100 to 600 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C