ERJ-12ZQJR82U
Panasonic
Res Thick Film 2010 0.82 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ12ZQJR82U
  • Part No:
    ERJ-12ZQJR82U
  • Resistance Value:
    820 mOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C